Search in the website:

konferencje Videos

abp Stanisław Budzik

2 listopada 2020

Read more

Przesłanie Kongresu Kultury Chrześcijańskiej

Written by on 2 listopada 2020

Nieustanne podejmowanie autentycznego i głębokiego dialogu jest naszym obowiązkiem – tak podsumowywał VI Kongres Kultury Chrześcijańskiej abp Stanisław Budzik metropolita lubelski. W przesłaniu na zakończenie obrad podkreślał też, znaczenie odkrywania systemu wartości, który pomaga w budowaniu relacji opartych na promowaniu godności osoby i wzajemnym szacunku. Kongres odbywał się w dniach 15-16 października.    

Read More
ks.rektor Mirosław Kalinowski

2 listopada 2020

Read more

Przestrzenie dialogu na KUL

Written by on 2 listopada 2020

„Przestrzenie dialogu. Chrześcijańskie inspiracje kultury spotkania” – to tytuł tegorocznego Kongresu Kultury Chrześcijańskiej, który odbył się na KUL. Podczas debat odnoszono się, między innymi, do dialogu pomiędzy Kościołami czy też pomiędzy Kościołem a Państwem. Zapraszamy do obejrzenia inauguracyjnych wystąpień z pierwszego dnia obrad.

Read More
Spektakl o Janie Pawle II

2 listopada 2020

Read more

„Nasz Papież” – w stulecie Jana Pawła II

Written by on 2 listopada 2020

Szczególnym wydarzeniem, odbywającym się w ramach VI Kongresu Kultury Chrześcijańskiej na naszym uniwersytecie, był spektakl słowno – muzyczny w stulecie urodzin Jana Pawła II – zatytułowany „Nasz Papież”. Pandemia spowodowała  duże ograniczenia, jednak zainteresowani mogli obejrzeć to przedstawienie „na żywo” – za pośrednictwem internetu. Prezentujemy także retransmisję spektaklu, którego reżyserem był Redbad Klynstra – Komarnicki.

Read More