Search in the website:

Kultura Videos

abp Stanisław Budzik

2 listopada 2020

Read more

Przesłanie Kongresu Kultury Chrześcijańskiej

Written by on 2 listopada 2020

Nieustanne podejmowanie autentycznego i głębokiego dialogu jest naszym obowiązkiem – tak podsumowywał VI Kongres Kultury Chrześcijańskiej abp Stanisław Budzik metropolita lubelski. W przesłaniu na zakończenie obrad podkreślał też, znaczenie odkrywania systemu wartości, który pomaga w budowaniu relacji opartych na promowaniu godności osoby i wzajemnym szacunku. Kongres odbywał się w dniach 15-16 października.    

Read More
Inauguracja 20/21

2 listopada 2020

Read more

Inauguracja roku akademickiego

Written by on 2 listopada 2020

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w czasie pandemii była szczególna. Większość studentów i wykładowców nie mogła wziąć w niej udziału. Jednak dzięki naszej transmisji mogliśmy przekazać społeczności akademickiej, przesłanie władz rektorskich oraz wystąpienia zaproszonych gości. Podczas uroczystości tytułu doktora honoris causa KUL wręczono kard. Kurtowi Kochowi.

Read More
ks.rektor Mirosław Kalinowski

2 listopada 2020

Read more

Przestrzenie dialogu na KUL

Written by on 2 listopada 2020

„Przestrzenie dialogu. Chrześcijańskie inspiracje kultury spotkania” – to tytuł tegorocznego Kongresu Kultury Chrześcijańskiej, który odbył się na KUL. Podczas debat odnoszono się, między innymi, do dialogu pomiędzy Kościołami czy też pomiędzy Kościołem a Państwem. Zapraszamy do obejrzenia inauguracyjnych wystąpień z pierwszego dnia obrad.

Read More
Debata Dwóch Ambon

2 listopada 2020

Read more

Dialog według Katolików i Żydów

Written by on 2 listopada 2020

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji „Debaty dwóch ambon”, która odbyła się 13 października w Bazylice Klasztoru Ojców Dominikanów w Lublinie. Zatytułowano ją – „Żydowskie i chrześcijańskie inspiracje dialogu” a wzięli w niej udział prof. Paweł Śpiewak (UW) oraz abp Grzegorz Ryś (Łódź).  Debatę poprowadził o. Tomasz Dostatni OP.

Read More
Spektakl o Janie Pawle II

2 listopada 2020

Read more

„Nasz Papież” – w stulecie Jana Pawła II

Written by on 2 listopada 2020

Szczególnym wydarzeniem, odbywającym się w ramach VI Kongresu Kultury Chrześcijańskiej na naszym uniwersytecie, był spektakl słowno – muzyczny w stulecie urodzin Jana Pawła II – zatytułowany „Nasz Papież”. Pandemia spowodowała  duże ograniczenia, jednak zainteresowani mogli obejrzeć to przedstawienie „na żywo” – za pośrednictwem internetu. Prezentujemy także retransmisję spektaklu, którego reżyserem był Redbad Klynstra – Komarnicki.

Read More
Powrót - etiuda wigilijna Teatru ITP

20 grudnia 2019

Read more

Etiuda wigilijna Teatru ITP „Powrót”

Written by on 20 grudnia 2019

TEATR ITP to studencki zespół został założony z inicjatywy salezjanina, ks. Mariusza Lacha w 2001 roku. „Powrót” to etiuda wigilijna przedstawiona podczas „Opłatka Uniwersyteckiego” 17 XII 2019 na KUL. Scenariusz i reżyseria – ks. Mariusz Lach. Przygotowanie wokalne zespołu – Urszula Kasprzak-Wąsowska

Read More
KULowskie wieczory z muzyką - Zbigniew Raubo

13 grudnia 2019

Read more

Opus Magnum – Zbigniew Raubo

Written by on 13 grudnia 2019

OPUS MAGNUM  – w ramach KULowskich wieczorów z muzyką przedstawiamy relację z koncertu Zbigniewa Raubo – polskiego pianisty i pedagoga, wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Read More
Kolekcja Mistrzów

12 grudnia 2019

Read more

Kolekcja Mistrzów Krzysztofa Musiała. Przeciwne kierunki

Written by on 12 grudnia 2019

6 grudnia 2019 roku po raz kolejny w Muzeum KUL zainaugurowana została niezwykła wystawa dzieł z kolekcji Krzysztofa Musiała. Kolejna odsłona „Kolekcji Mistrzów”. Wystawa „Kolekcja Mistrzów” Krzysztofa Musiała to kolejny owoc współpracy rozpoczętej w 2017 r. pokazem wybranych przykładów malarstwa i rzeźby XIX/XX w. Tym razem mogliśmy zobaczyć prace artystów współczesnych OFF/ Mirosława Bałki, Tadeusza […]

Read More
Wiesław Myśliwski

22 listopada 2019

Read more

Wiesław Myśliwski

Written by on 22 listopada 2019

Rozmowa z Wiesławem Myśliwskim pisarzem, dwukrotnym laureatem Nagrody Literackiej „Nike”. oraz Złotego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wiesław Myśliwski jest twórcą, który czerpiąc ze źródeł chłopskiego doświadczenia i chłopskiej mowy żywej, wpisuje swoje kreacje w krąg uniwersalnych praw i prawd o świecie i ludzkiej egzystencji.

Read More
Wystawa plenerowa w Galerii Saskiej - Tadeusz Żaczek

13 listopada 2019

Read more

Wystawa plenerowa w Galerii Saskiej – Tadeusz Żaczek

Written by on 13 listopada 2019

Od pięciu lat na ogrodzeniu najbardziej reprezentacyjnego parku Lublina Ogrodu Saskiego działa Galeria Saska. To wyjątkowe miejsce, które dzięki dostępności umożliwia codzienne uczestnictwo w kulturze. W tegorocznej październikowej odsłonie prezentowane są prace Tadusza Żaczka. Od lat osiemdziesiątych do dziś, tematem fotografii artysty jest duchowość prawosławnej społeczności kresów wschodnich. Owocem jego pracy jest monumentalny, unikatowy cykl, […]

Read More

Load more