NASZA MISJA

Naszą misją jest popularyzacja nauki powstającej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II i ludzi tworzących naszą wspólnotę. Opowiadamy o pasjonujących zagadnieniach badawczych, wydarzeniach i spotkaniach. Ukazujemy nasze korzenie, bogatą, ponad 100 letnią historię, odwołujemy się do naszego patrona św. Jana Pawła II i jednocześnie stawiamy pytania dotyczące przyszłości naszej wyjątkowej uczelni.

Pomysł na nowy portal multimedialny naszego uniwersytetu zrodził się kilka miesięcy temu. Inicjatorem przedsięwzięcia był ks. prof. Antoni Dębiński rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Na początku zapadła decyzja o budowie projektu radiowego. Zadebiutowaliśmy 8 grudnia 2019 roku, nadając pierwszą audycję radiową, internetową, na żywo. Data nie była przypadkowa, 101 lat wcześniej uniwersytet zainaugurował swoją działalność. Na początku trzeba było zbudować zespół, w oparciu o naszych studentów, skoncentrować się na formie nagrań i wielu zagadnieniach technicznych. Pierwszy etap udało się bez większych problemów zrealizować.

W drugim kroku zaplanowaliśmy stworzenie odpowiedniego portalu multimedialnego, który obejmowałby zarówno komponent radiowy, podcastowy jak i wideo. Uniwersyteckie nagrania telewizyjne powstają od wielu lat, zasób archiwalny jest bardzo bogaty. Dzięki portalowi, niewątpliwie powiększy się grono naszych odbiorców, a co za tym idzie dorobek i plany rozwoju naszego uniwersytetu. Początek drugiego etapu to 22 dzień lutego 2020 roku, w rocznicę śmierci naszego pierwszego rektora ks. prof. Idziego Radziszewskiego.

W planach mamy kolejne etapy rozwoju o których będziemy informować w naszych programach. Liczymy na wsparcie słuchaczy i widzów, uwagi oraz sugestie.

Zapraszamy do współpracy