Zapraszamy do słuchania kolejnych nagrań Uniwersyteckiego Radia KUL. W najnowszej audycji prosimy o wsparcie zakupu samochodu na rzecz Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie. Specjalna akcja na ten cel odbywa się za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

Niedawno obchodziliśmy 39 rocznicę śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prymasa 1000 lecia – naszego absolwenta, biskupa i Wielkiego Kanclerza KUL. O znaczeniu tej postaci dla Kościoła i Polski opowiada prof. Jan Żaryn.

Opowiadamy także o sukcesie jakie odniosło dziennikarstwo na KUL. W najnowszym Raporcie Polskiej Komisji Akredytacyjnej bardzo wysoko oceniono ten kierunek, co dobrze wróży na przyszłość. Na ten temat rozmawiamy z dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania prof. Justyną Szulich – Kałużą.

Zapraszamy do włączania się w kolejne inicjatywy Biura Karier KUL, korzystania z oferty biblioteki uniwersyteckiej i odwiedzania Galerii Sceny Plastycznej KUL. Nie zabraknie też stałego cyklu poświęconego Janowi Pawłowi II.

W naszych programach koncentrujemy się na problematyce międzynarodowej. Zaglądamy na Ukrainę by podsumować pierwszy rok rządów prezydenta tego kraju Wołodymyra Zełenskiego oraz oceniamy rosyjską politykę historyczną – razem z naszymi ekspertami.

Nie zabraknie też kolejnych wzruszających nagrań poświęconych przeżyciom jednostki w obliczu II wojny światowej. Audycję p.t.”Wrócić do domu” przygotowała Marzena Ciećkiewicz.