Szukaj w serwisie

Program radiowy od 30 marca

Audycje Uniwersyteckiego Radia KUL


Prezentuje Marcin Superczyński

Program radiowy od 30 marca

Audycje Uniwersyteckiego Radia KUL


W najnowszej audycji radiowej prowadzimy wiele rozważań związanych z globalną pandemią. Swoimi spostrzeżeniami dzielą się ze słuchaczami eksperci KUL. Jak zauważa prof. Robert Szwed pandemia wprowadza do naszego życia szereg trwałych zmian. Ksiądz dr Rafał Pastwa zwraca z kolei uwagę, na upowszechnienie zdalnej komunikacji a dr Wojciech Wciseł dokonuje przeglądu mediów w dobie kryzysu i m.in. języka jakim się posługują oraz ich postaw.

Pandemia koronawirusa wywiera ogromny na państwa, organizacje ponadnarodowe, w tym na Unię Eurpejską. No i tutaj rodzi się wiele pytań. Na ile obecna sytuacja odbije się na gospodarce wspólnoty i jak wpłynie na realizację priorytetów polityki unijnej w najbliższym czasie. Między innymi z tym pytaniem zwróciliśmy się do prof. Beaty Piskorskiej.
Dr Andrzej Szabaciuk zwraca natomiast uwagę na coraz gorszą sytuację gospodarczą Rosji i niepokojące zjawiska w tym państwie.

W naszej audycji teraz efekty pracy studentów dziennikarstwa. Postanowili on zebrać informacje i spostrzeżenia dotyczące bieżącej tematyki.
Przedstawiamy relacje naszych rodaków z Włoch, promujemy akcję #niekłammedyka i honorowe krwiodawstwo. Prezentujemy także kolejne rozważania na Wielki Post o.prof.Andrzeja Derdziuka oraz przybliżamy postać błogosławionego Piotra Jerzego Frassatiego.

Zapraszamy do słuchania on-line.

 

Prezentuje Marcin Superczyński

poniedziałek

00:00 23:59

wtorek

00:00 23:59

środa

00:00 23:59

czwartek

00:00 23:59

piątek

00:00 23:59

sobota

00:00 23:59

niedziela

00:00 23:59