Search in the website:

Anna Swęda

Swoją przygodę z filmem rozpoczęła od objęcia stanowiska Redaktor Naczelnej pierwszej w Polsce Akademickiej Kroniki Filmowej, która powstała w 2007 roku na KUL.
W 2015 roku Akademicka Kronika Filmowa została Laureatem Nagrody „Lubelski Akant Przedsiębiorczości” przyznawanej przez Business Center Club w kategorii „Media wspierające przedsiębiorczość”.

Jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (teologia); Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie (Technologie Internetu: projektowanie obiektowe) oraz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie (specjalizacja reżyseria). Jej film dyplomowy pt. „Choinka” nominowany został w 30. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w kategorii „Debiut”.

Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywała w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej; Uniwersytecie Amedeo Avogadro w Vercelli; Katolickim Uniwersytecie Najświętszego Serca w Mediolanie; Centrum Medialnym Parlamentu Europejskiego w Brukseli; Telewizji i Radiu Watykańskim. Była też stażystką TVP Lublin, przy współpracy której rozpoczęła pracę nad cyklem filmów dokumentalnych o KUL.

Kontakt: sweda@kul.pl