Przekazanie ambulansu zakupionego w ramach akcji Jazda z Pomocą, na rzecz szpitala im. Jana Bożego, odbyło się na naszym uniwersytecie. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele placówki, z dyrektorem Tadeuszem Duszyńskim na czele i rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński. W ramach akcji zainicjowanej przez Katolicki Uniwersytet Lubelski a prowadzonej przez Fundację Rozwoju KUL, zebrano ponad 100000 zł. Samochód będzie wykorzystywany przez Oddział Chorób Zakaźnych Dziecięcych, na którym hospitalizowani są najmłodsi pacjenci z koronawirusem. Zakup auta nie oznacza, że akcja się zakończyła. Do 6 maja można nadal wpłacać pieniądze, za pośrednictwem portalu zrzutka.pl pod nazwą JAZDA Z POMOCĄ – SZPITAL im. JANA BOŻEGO w LUBLINIE CZEKA. Każda dodatkowa złotówka zostanie przeznaczona na wskazany przez szpital cel.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z uroczystości.