Polecamy kolejną audycję Uniwersyteckiego Radia KUL. W najnowszym programie mówimy, między innymi o przeżywaniu Wielkiego Tygodnia, o naszej zbiórce funduszy na zakup samochodu dla szpitala Jana Bożego w Lublinie. Prezentujemy także nagrania naszych studentów, w tym poświęcone wyjątkowym postaciom z naszej historii i innym wydarzeniom z przeszłości.

Katolicki Uniwersytet Lubelski organizuje zbiórkę na zakup samochodu sanitarnego dla szpitala im.Jana Bożego w Lublinie. Na Oddziale Chorób Zakaźnych Dziecięcych hospitalizowani są najmłodsi pacjenci z koronawirusem. Dzięki wsparciu publicznemu szpital otrzyma kilka respiratorów, ale potrzeb jest dużo więcej. Akcję na portalu zrzutka.pl prowadzi Fundacja Rozwoju KUL. Wystarczy wejść na zrzutka.pl/z/jazdazpomoca i pomóc – z takim apelem, za pośrednictwem naszego portalu, zwraca się ksiądz prof.dr hab.Antoni Dębiński rektor KUL.

Przeżywamy Wielki Tydzień. Czas oczekiwania na Zmartwychwstanie. W tym roku będą to niewątpliwie szczególne święta. Kościoły nie zapełnią się wiernymi. Będziemy przeżywać ten czas w swoich domach. Jakie myśli nam towarzyszą, jak duchowo przygotować się do świąt w tych wyjątkowych okolicznościach? Odpowiada ojciec profesor Andrzej Derdziuk oraz ksiądz Michał Podsiadły.

W naszym programie zapraszamy do wysłuchania dyplomowych nagrań przygotowanych przez naszych studentów. Teresa Gut przygotowała nagrania poświęcone nieżyjącemu już lubelskiemu klikonowi Władysławowi Stefanowi Grzybowi, natomiast Irina Maksymowa zaprasza na spotkanie z Radiem Swoboda i do Kijowa w czasie krwawych wydarzeń z 2014 roku…

Proponujemy także wyjątkowy cykl o wyjątkowych postaciach z naszej przeszłości. Całość jest prezentowana on-line. Wystarczy włączyć „player” na głównej stronie portalu.